Srpen 2012

Na co dát pozor!

29. srpna 2012 v 13:23 | ~Teri~
Majitelé by měli zajistit, aby byly výběhy a louky dobře uzavřeny, nejen kvůli dobrým skokovým schopnostem, ale hlavně kvůli možnosti krádeže těchto zvířat. Falabelly se nedokáží ubránit tolik jako dospělí koně. Falabella má mnohem menší kopnutí než kůň a je podstatně pomalejší. Ve stáji by neměli být nikdy společně s velkými koňmi, protože tvrdé kopnutí by je mohlo zabít. Vím o jednom místě kde májí malou falabellu v ohrádce společně s běloušem českého teplokrevníka. Zřejmě se nepokopou a mají se rádi.. Tak to potom jde..

Železník

25. srpna 2012 v 15:21 | ~Teri~
Ahoj, vím že ohle video nemá nic společného s falabellama, ale je nádherné!! Určitě se podívejte..
Za svou kariéru absolvoval 58 dostihů: 30x zvítězil, 9x byl druhý, jednou třetí, jednou čtvrtý, dvakrát pátý, výhry 1 723 800 korun.

Využití

23. srpna 2012 v 9:27 | ~Teri~
Asi se ptáte k čemu falabellu využít a k čemu vám je když na ní nemůžete jezdit, ale dá se s ní dělat spoustu věcí...
Falabella se dá využít pro vazatajství. Obvykle vozík táhnou 3 falabelly (podle velikosti vozíku).. Většina lidí falabelly chová jako domácí mazlíčky, což se zajímavé pro ostatní i pro chov.. Protože falabellu můžete naučit aby za vámi chodila nebo jí lonžovat a hrát si s ní jako s domácím mazlíčkem.. Také jsou hodně oblíbené výstavy u těchto plemen..
výstava Vozatajství

Základní péče

22. srpna 2012 v 17:38 | ~Teri~
Tito miniaturní koně jsou náchylní k nemocem. Je nezbytné zajistit jim teplé ustájení. Poměr krmné dávky je stejný jako u každého velkého koně, jen v podstatně menším množství. Mají sklony k tloustnutí, pokud dostávají příliš mnoho krmiva. Potřebuje denní pohyb, proto nemůže být jen zavřená na dvorku. Jeden box stačí pro tři falabelly.

Časté vady

22. srpna 2012 v 13:57 | ~Teri~
přední nohy - sklon k "modlení"

zadní nohy - sblížená hlezna

kopyta - příliš úzká

zuby - nevejdou se do huby

Původ a historie plemene Falabella

21. srpna 2012 v 8:45 | ~Teri~
Falabella je nejmenší koňské plemeno. Podle stavby kostry nejde o ponyho, ale o koně. Tohle plemeno vzniklo zkřížením shetlandského poníka s velmi malým hřebcem anglického plnokrevníka. Jméno dostal podle argentinské rodiny Falabella, která toto plemeno vyšlechtila na svém ranči Recreo de Roca nedaleko Buenos Aires. V roce 1940 byla založena plemenná kniha a od té doby si toto plemeno získalo popularitu po celém světě.


Proč Falabellat??

19. srpna 2012 v 17:05 | ~Teri~
Ahoj, Vítám vás na mém novém blogu o falabellách. Proč se tento blog jmenuje falabellat?? Nechtěla jsem jen obyčejně napsat Falabella, tak jsem to spojila s mým jménem- Tereza.. Takže Falabella+T (jako Tereza).. Není to nic extra, ale mě to stačí.. Ješě nějakou chvíli to tu nebude moc hezké, ale věřím že časem se o změní.. Už pracuji na grafice.. Doufám že se vám tu bude líbit tak zatím ahoj..Smějící se